Weź udział w Dniu Energooszczędności i dowiedz się, dlaczego warto dbać o środowisko

Dzień Energooszczędności to wydarzenie organizowane w  związku z realizacją przez Miasto Żory projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w  Żorach” ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Energia.

Dzień energooszczędności odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia br. o godz. 14:00 w Parku Cegielnia w Żorach. Jest to impreza skierowana do mieszkańców Żor, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół. Celem tego ekologicznego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej w mieście, a także konieczności ograniczenia emisji CO2, zwiększenia udziału i wykorzystania energii wytwarzanej w OZE oraz podejmowania działań na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Przypomnijmy, że Miasto Żory zawarło z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Warszawie umowę i pozyskało dofinansowanie ww. projektu na kwotę 3 186 400,91 zł, w tym z Mechanizmu Finansowego EOG: 2 708 440,77 zł oraz  z budżetu państwa w kwocie 477 960,14 zł.

Grafika promująca Dzień Energooszczędności w ramach projektu „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”. Na grafice obrazu związane z czystą energią oraz ekologią i informacje o celach prokjektu.
Grafika promująca Dzień Energooszczędności w ramach projektu „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”. Na grafice obrazu związane z czystą energią oraz ekologią i informacje o celach prokjektu.