
Już w najbliższy wtorek, 12 września odbędzie się kolejny warsztat z cyklu „Człowiek – Energia – Środowisko” w ramach realizacji projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1”.
W warsztatach, które odbędą się w zakładzie firmy JBG-2 Sp. z o.o. przy Alei Jana Pawła II w Żorach, weźmie udział 15 nauczycieli żorskich szkół. Zapoznają się oni z zasadami produkcji a także działania instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, by później dzielić się zdobytą wiedzą z uczniami w ramach kółek zainteresowań.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”, na który Miasto Żory pozyskało dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Energia.
Wartość całkowita projektu: 7 277 919,70 zł.
Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości: 4 152 242,80 zł, w tym:
– z Mechanizmu Finansowego EOG: 3 529 406,38 zł
– z budżetu państwa w kwocie 622 836,42
Przewidywany termin zakończenia realizacji projektu: kwiecień 2024 r.
