Kolejne warsztaty wzbogacą wiedzę nauczycieli

22 września br. w Urzędzie Miasta przy Alei Wojska Polskiego 25 w Żorach odbędzie się kolejny warsztat z cyklu „Człowiek- Energia- Środowisko” w ramach projektu „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”, na który Miasto Żory pozyskało dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Energia.

Warsztaty, w których weźmie udział 15 nauczycieli z żorskich placówek edukacyjnych, poprowadzą przedstawiciele Fundacji Napraw Sobie Miasto z Katowic. Podczas zajęć uczestnicy pogłębią swoją wiedzę m.in. z zakresu edukacji klimatycznej, najtrudniejszych obszarów transformacji, dowiedzą się jak jakość powietrza wpływa na fizjologię ucznia i nauczyciela, będą monitorować powietrze. Rezultatem warsztatów będzie utworzenie w 4 żorskich szkołach kółek zainteresowań o tematyce ekologicznej badających wpływ wyborów energetycznych na środowisko.

Wartość całkowita projektu: 7 277 919,70 zł.
Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości: 4 152 242,80 zł, w tym:
– z Mechanizmu Finansowego EOG: 3 529 406,38 zł
– z budżetu państwa w kwocie 622 836,42 zł.

Przewidywany termin zakończenia realizacji projektu: kwiecień 2024 r.